NAPÍSALI O NÁS: "Vybudujeme spoľahlivú značku"

Po 12 rokoch príprav sa franchising Mr. KEBAB rozšíril na medzinárodnej úrovni. Sieť hľadá budúcich partnerov aj v Maďarsku.

Franchisový reťazec spoločnosti Mr. KEBAB, založený v Košiciach, po mnohých rokoch príprav nedávno vstúpil na český trh a momentáne sa zameral aj na Maďarsko. Hovorili sme s Ing. Ľuborom Lelovitom o budúcich plánoch siete.
Mr. KEBAB pôsobí už 12 rokov na Slovensku a v uplynulom roku sa začala príprava na expanziu značky do zahraničia.
 

Aká bola v minulosti najťažšia vec?
12 rokov sa môže zdať ako veľa času, ale na začiatku to bola len myšlienka, ambiciózny plán a prvé podnikanie. Môj dlhodobý plán už buduje franšízovú sieť. Vedel som, že sa musím veľa naučiť a získať nejaké skúsenosti predtým, než budeme môcť ísť do rozšírenia franšízy. Prvých päť rokov som strávil experimentovaním. Trvalo to tak veľa času na nájdenie správnej technológie, odstránenie chýb, spresnenie prípravy potravín a rozvoj logistických úloh.
V tom čase explodovala hospodárska kríza a po dobu 3-4 rokov sme prevádzkovali prevádzky, ktoré sme nechceli opustiť. Medzitým sme samozrejme zlepšili náš systém, dokončili náš operačný plán a získali sme zdroje a nástroje, ktoré sú nevyhnutné pre rozšírenie.

Aké sú vaše očakávania týkajúce sa medzinárodných a maďarských trhov?
Ako som už spomenul v úvode, vytvorenie medzinárodnej franchisingovej siete bol nápad a keď sme boli pripravení na rozšírenie, dobytie susedných krajín prirodzene sa Maďarsko stalo terčom. V prvom kroku som sa obrátil na český trh, kde bol vyvinutý a používaný franšízový systém. Mr. KEBAB začínal na Slovensku, kde sa nediala veľká činnosť vo franchisingovom segmente, tak som začal vystavovať koncept na výstavách v Českej republike a taktiež som sa stal členom Českej asociácie franchisingu. Vďaka tomu bola spolupráca s českými partnermi organicky organizovaná. Okrem Českej republiky je aj dôležitým cieľom dobudovanie maďarského trhu. Verím, že čoskoro nájdeme tých správnych partnerov, s ktorými budeme môcť vybudovať silnú a spoľahlivú sieť.

Ktoré stránky sú ideálne pre otvorenie podnikania Mr. KEBAB?
Najdôležitejšia vec je mať kúpnu silu v tejto oblasti, aby príslušná prevádzka Mr. KEBAB mohla pracovať v s dostatočným počom potencionálnych zákazníkov. Náš systém môže fungovať v meste  približne  s 35 000 hustotou zaľudnenia. Z hľadiska miesta, centra a nákupných centier majú prvoradý význam. Pre našich partnerov ponúkame dva typy prevádzok s menšou potrebou priestoru približne 60 m2, zatiaľ čo väčšia prevádzka potrebuje 120 m2. 

Aké skúsenosti potrebujú partneri na to, aby začali svoju činnosť?
Partneri sa musia zaviazať k ich podnikaniu a nájsť najlepšie riešenia ich miestnych okolností. Samozrejme, je výhodou, ak franchizový partner už má skúsenosti z podnikania, ale nevižadujeme to. Nemusí mať nutne odborné znalosti v oblasti gastronómie, aby sme ho mohli naučiť kompletné know-how, na základe ktoreho firma môže úspešne fungovať.
Je dôležité, aby sme spolu s pravidlami a stratégiou vyvinuli v spolupráci s našimi franchisovými partnermi najlepšie podmienky pre podnikanie, budovanie značky a rozvoj franchizy.

Aké sú prínosy franchisových partnerov pre spoluprácu?
Náš systém, aj keď sa zdá byť mladý, má za sebou ešte 12 rokov skúseností. Naši partneri dostanú celé Know-How, či už ide o nájdenie správnych obchodných priestory, manažérov prevádzok, zamestnancov, dodávateľov a používanie vhodných technológií či precízne navrhnuté marketingové stratégie. Pracujeme na trhu, kde sa chyby nehodia. S dlhoročnými skúsenosťami sa neustále vyvíjame a ponúkame našim zákazníkom jedinečné a spoľahlivé produkty. Chceme dosiahnuť, aby značka Mr. KEBAB bola kvalitatívne  jednou z najspoľahlivejších franchisových fast foodových konceptov.

  "Chceme vybudovať silnú sieť a dobre známu značku. Na dosiahnutie nášho cieľa sú nevyhnutní správni partneri. Spoločne sa nám to podarí s vedomím a odhodlanosťou. " - Ing. Lubor Lelovits, zakladateľ Mr. KEBAB.


 

Zdroj: www.franchising.hu

Celý článok si môžte pozrieť tu http://franchising.hu/cikk/1271/megbizhato-markat-epitunk/

9 výhod franchise programu Mr. KEBAB

KVALITNÁ ZNAČKA - neustále sa upevňujúca na trhu
Systém NEUSTÁLEJ PODPORY franchisantov zo strany franchisora
NONSTOP PORADENSTVO - dobré rady po telefóne, prípadne osobne
Prepracovaný medzinárodný FRANCHISOVÝ KONCEPT
Finálna ÚPRAVA JEDÁL sa vykonáva priamo pred očami klientov
Príjemná RÝCHLA NÁVRATNOSŤ vložených prostriedkov do 2 - 3 rokov
Dôraz je kladený na kvalitné, čerstvé a CHUTNÉ SUROVINY
FLEXIBILNÉ nároky na FINANCIE v závislosti od veľkosti, lokality a úprav
Prístup k prepracovanému MARKETINGOVÉMU KONCEPTU