NAPÍSALI O NÁS: S chuťou do franchisi

Držať krok s fastfoodovými gigantmi je bezpochyby ťažké pre menšie reťazce, nie však nemožné. Dôkázom, že existuje spôsob, ako sa v konkurencii udržať a ísť vlastnou cestou je Mr. KEBAB. Súčasťou úspešnej stratégie tejto firmy je ponúkať zákazníkom produkty, ktoré si sama vyvíja, doplnená o výrobky tretích strán, ktoré ale nie sú bežne dostupné. Výhodou tejto značky je tiež vlastný grafický štýl, vrátane originálnych menuboardových nosičov a nezávislosť marketingu na partnerských dodávateľských spoločnostiach ako sú napr. veľké nápojové firmy.

Pôvodný sortiment

"K našej stratégií patrí, že vyvíjame vlastné produkty, ktoré dopĺňame o výrobky tretích strán, ktoré však nie sú u ostatných prevádzkovateľov bežne dostupné,,
Ľubor Lelovits, konateľ spoločnosti Mr. KEBAB "

Značke Mr. KEBAB sa zatiaľ darí hlavne na Slovensku, kde má momentálne štyri franšízová pobočky. Česká republika na svoju prvú franšízu stále čaká. Podľa majiteľa firmy Ľubora Lelovitsa sa značke nedarí expandovať talk rýchlo, ako si  firma predstavovala, preto že je zatiaľ stále ešte slabé povedomie ľudí o výhodách franšízingu. "Mnohí si po úvodných informáciách vyhodnotia franšízu ako vyhadzovanie peňazí za niečo, čo zvládnu sami. Väcšinou potom s vlastným biznisom ani nepohnú, "vysvetľuje postoj mnohých záujemcov k franchisovému podnikaniu Ľubor Lelovits.

Podmienky na začatie spolupráce sú podobné ako v prípade iných fastfoodových reštaurácií. Záujemca by mal mať predovšetkým chuť podnikat v gastronómii a mal by disponovať dostatočným kapitálom. Nové možnosti sa však pre franšízantov otvorili v podobe čiastočného financovania franšízy pomocou úveru.

Celková investícia sa pohybuje medzi 40 000 € až 60 000 € v závislosti na veľkosti priestoru a typu varianty reštaurácie, ktoré Mr. KEBAB ponúka. Prvým variantom, ktorý si môžu franšízantí zvoliť, je klasické obchodné centrum, druhou je samostatná obchodná jednotka na frekventovanej ulici, a tretí exteriérový stánok. Základná licencia stojí 10 000 €, pričom mesačný poplatok činí 5 až 8% z ročného obratu.

Magazín FRANCHISING

9 výhod franchise programu Mr. KEBAB

KVALITNÁ ZNAČKA - neustále sa upevňujúca na trhu
Systém NEUSTÁLEJ PODPORY franchisantov zo strany franchisora
NONSTOP PORADENSTVO - dobré rady po telefóne, prípadne osobne
Prepracovaný medzinárodný FRANCHISOVÝ KONCEPT
Finálna ÚPRAVA JEDÁL sa vykonáva priamo pred očami klientov
Príjemná RÝCHLA NÁVRATNOSŤ vložených prostriedkov do 2 - 3 rokov
Dôraz je kladený na kvalitné, čerstvé a CHUTNÉ SUROVINY
FLEXIBILNÉ nároky na FINANCIE v závislosti od veľkosti, lokality a úprav
Prístup k prepracovanému MARKETINGOVÉMU KONCEPTU