NAPÍSALI O NÁS: Plagiátori útočia

Franšízové koncepty sa stretávajú s kopírovaním nápadov. Podstatné je si značku chrániť pred tým, ako ju vypustia do sveta.

Závisť je zlá vec a vo svete biznisu sa jej darí parazitovať na úspešných podnikateľoch. Ako jednoducho získať úspech iných pre seba? Kopírovať. Franšízové koncepty sú pre tieto praktiky bohužiaľ ako stvorené. Preto je dôležité pred expanziou a spustením franšízy zamerať pozornosť na ochranu značky a vytvorenie dôsledných zmlúv.

S tzv. plagiátorstvom sa stretlo veľa firiem a franšízové nie sú výnimkou, práve naopak. Franšízové koncepty sa kopírujú neustále. 

Drzosť nepozná hranice u juhokórejskej spoločnosti, ktorá využila koncept Mr. KEBAB a začala rozvíjať v Južnej Kórei plagiátorskú značku rovnakého mena s rovnakými prvkami. „Streli sme sa s plagiátorstvom aj v Európe, kde sme dokázali protiprávne konanie zastaviť. V Južnej Kórei sa to nedá tak jednoducho zrealizovať. Možnosť riešiť problémy v tak ďalekej krajine je obmedzená,“ hovorí Ľubor Lelovits zo slovenského franšízového konceptu Mr. KEBAB.

Celý článok na http://franchising.sk/clanek/1989/plagiatori-utocia/

9 výhod franchise programu Mr. KEBAB

KVALITNÁ ZNAČKA - neustále sa upevňujúca na trhu
Systém NEUSTÁLEJ PODPORY franchisantov zo strany franchisora
NONSTOP PORADENSTVO - dobré rady po telefóne, prípadne osobne
Prepracovaný medzinárodný FRANCHISOVÝ KONCEPT
Finálna ÚPRAVA JEDÁL sa vykonáva priamo pred očami klientov
Príjemná RÝCHLA NÁVRATNOSŤ vložených prostriedkov do 2 - 3 rokov
Dôraz je kladený na kvalitné, čerstvé a CHUTNÉ SUROVINY
FLEXIBILNÉ nároky na FINANCIE v závislosti od veľkosti, lokality a úprav
Prístup k prepracovanému MARKETINGOVÉMU KONCEPTU